KategorieWalki rycerskie

Jak dołączyć do walk w Stalowej Arenie?

Jeżeli jesteś silny, masz stalową kondycję, doświadczenie w walkach rycerskich i umiesz władać bronią białą, to też możesz stanąć w szrankach Stalowej Areny. Jak to zrobić?

Otóż Stalowa Arena opiera się na walkach rankingowych, walkach debiutanckich i walkach specjalnych. Poniżej pokrótce wyjaśnimy czym się one różnią.

Walki rankingowe

Walki rankingowe odbywają się podobnie jak na Mistrzostwach Świata Walk Rycerskich w czterech kategoriach wagowych:

  • do 75 kg
  • do 85 kg
  • do 95 kg
  • powyżej 95 kg

W każdej z tych kategorii zawsze jest aktualny champion, czyli zwycięzca poprzedniej edycji gali, i to jemu w przypadku kolejnej gali szukamy przeciwników. Szukanie polega na najbardziej rycerskiej formie czyli wyzwaniach. Jeżeli jesteś pewien swoich umiejętności, to w trakcie poszukiwania przeciwników na fanpagu Stalowej Areny możesz rzucić wyzwanie aktualnemu mistrzowi. Twoje wyzwanie zawsze zostanie wzięte pod uwagę i nawet jeżeli nie zostaniesz wybrany na tą walkę to zachęcamy do zgłaszania się kolejnym razem.

Jeżeli aktualny mistrz nie może przyjechać na kolejną galę to może zostać rozegrana walka w jego kategorii pomiędzy innymi zawodnikami, a na kolejnej gali będzie musiał walczyć ze zwycięzcą tej walki, w przeciwnym razie utraci tytuł.

Walki debiutanckie

Przy każdej Stalowej Arenie będziemy starali się zorganizować przynajmniej jedną walkę pomiędzy rokującymi zawodnikami rycerskimi. Chcielibyśmy, by była to możliwość do sprawdzenia swoich umiejętności i przygotowania do walki z mistrzem danej kategorii. Jeżeli zwycięski zawodnik uzna po swojej walce, że jest gotów na walkę z mistrzem to tym samym kolejna jego walka będzie rozegrana w ramach walki rankingowej. Walki debiutanckie nie rozgrywają się w ramach ścisłych kategorii wagowych, jednak dysproporcja wagi pomiędzy zawodnikami nie może być wyższa niż 10 kg.

Walki specjalne

Nie wszystkie walki będą powiązane od razu z rankingiem, czasem zdarzać się będą walki pomiędzy zawodnikami z innych okresów historycznych, z użyciem innych broni, a nawet walki grupowe pomiędzy klubami rycerskimi. Jesteśmy pewni, że powyższy system doskonale się sprawdzi przyciągając młodą krew i tworząc społeczności fanowskie skupione wokół konkretnych zawodników.

Zobacz także: