KategorieWalki rycerskie

Jaką bronią walczymy na Stalowej Arenie?

Dzisiaj odpowiemy na pytanie naszego zagorzałego widza: “Jaką bronią można walczyć na Stalowej Arenie?”. Pytanie wbrew pozorom nie jest banalne, bo przyjęte przez nas założenia są zupełnie odmienne od tych z którymi można się spotkać na innych turniejach rycerskich w Polsce.

Zazwyczaj każdy turniej ma swój własny regulamin, pod który zawodnicy mają sobie przywieść broń. Rodzi to wiele problemów, bo często zawodnik zamiast skupić się na samym treningu musi poświęcić dużo czasu żeby przygotować broń pod konkretne wymagania. Jest to tym bardziej istotne, kiedy spodziewa się walk z przeciwnikami o podobnym doświadczeniu i przygotowaniu fizycznym. Wtenczas o wyniku walki może zdecydować właśnie to, że ktoś lepiej wstrzelił się z parametrami broni.

Nie zapominajmy także o aspekcie finansowym posiadania kilku rodzajów broni, często przydatnej tylko w tych jednych zawodach. W Stalowej Arenie uznaliśmy, że tak nie może być! Nie można od zawodników wymagać wydawania dodatkowych pieniędzy i dopuszczać do nierównych szans, dlatego nasi zawodnicy dostają na czas gali miecz sygnowany znakiem Stalowej Areny. Każdy z nich jest identyczny i co równie ważne, niezwykle wytrzymały, dzięki czemu także nasi widzowie nie muszą się bać pękających mieczy i lecących w ich kierunku ostrych kawałków.

Co ciekawe wprowadzenie jednolitych dość nietypowo wyważonych broni powoduje, że możemy zasugerować zawodnikom konkretną formę walki, będąc pewni, że nasze widowisko będzie wspaniałym show. W stosunku do standardowych ważących około 1200 gram i mierzących około 90 cm mieczy turniejowych używanych w Polsce, nasze miecze uległy skróceniu o ponad 5 cm, zwiększeniu ich masy o ok 150 gram i przesunięciu środka ciężkości ponad 17 cm do przodu dzięki czemu zawodnicy są w stanie zadawać znacznie mocniejsze ciosy, choć operowanie tą bronią wymaga dużo lepszego przygotowania fizycznego i dopracowania techniki uderzeń.

Wszystkich tych, którzy chcieliby trenować bronią Stalowej Areny już w najbliższym czasie zaprosimy do naszego sklepu gdzie będzie można ją kupić. Promocyjna cena na starcie wynosić będzie 499 PLN brutto. A z ciekawostek to broń przydzielana na czas turnieju rycerzom jest jak najbardziej zgodna z prawdą historyczną.

P.S. Stalowa Arena to nie tylko miecze, ale o tym się przekonacie wraz z kolejnymi galami 😉

Zobacz także: